Schaats- en Trimclub Roden zoekt het ijs weer op

Afbeelding
actueel
RODEN –  Het mag dan nog niet écht schaatsweer zijn, Schaats- en Trimclub Roden begint toch weer aan het schaatsseizoen. Sterker nog: sinds dinsdag 9 oktober staat STC Roden alweer op het ijs. De gezellige club, die dit jaar alweer haar zesendertigste verjaardag viert, kan tot en met maart weer aan genieten van het ijs. Al zal dat in eerste instanties nog wel op kunstijs moeten.
Bij STC Roden staat het plezier in het schaatsen voorop. Dat betekent dat er op een gezellige en ongedwongen manier door jong en oud wordt getraind. Ieder op zijn/haar eigen niveau, met aandacht voor techniek en conditie. Het seizoen loopt van oktober tot en met maart en is aangepast op de openingsperiode van de ijsbaan van Kardinge te Groningen. De Rodense club traint op speciale trimuren op dinsdag- en donderdagavond. Iedereen die zich aansluit bij Schaats- en Trimclub Roden komt terecht in een zeer gezellige en informele club. Zo wordt er eind september jaarlijks een barbecue georganiseerd en drinken de leden na de trainingen warme chocolademelk met elkaar. Tijdens de training rond Oud & Nieuw trakteert het bestuur op oliebollen van Bakkerij van Esch. Bij diezelfde Bakkerij van Esch – een trouwe sponsor van STC Roden – werd begin dit jaar een broodbakworkshop gehouden. Liefst veertig van de in totaal 88 leden kwamen hier op af. Het is bijzonder te noemen dat het ledenbestand van de club nog zo groot is en dat is niet in de laatste plaats te danken aan de informele en gemoedelijke sfeer. De Schaats- en Trimclub ontstond in het najaar van 1982 en is sindsdien niet meer weg te denken uit de Noordenveldse sportwereld.
De vereniging verwelkomt iedereen die nieuwsgierig is, graag op trainingsavonden in Kardinge. Contributie kost tegenwoordig 58 euro per jaar. Daarnaast betaal je voor de trainingsuren een bedrag aan Kardinge. Voor een half seizoen trimschaatsen –12 lessen – betaald een ieder 69,30 euro en voor een heel seizoen -24 lessen – zijn de kosten 138,60 euro. Uiteraard kan eenieder er ook voor kiezen om een losse ‘trimkaart’ te kopen in Kardinge. De kosten van een lidmaatschap bij de club zijn kosten dekkend. Volgens Pestman komen leden terecht in een warme club, die daarnaast erg professioneel is. ‘Neem nu de schaatspakken die alle leden bij ons dragen. Leden kunnen die tegen een voordelig tarief aanschaffen. Wij komen door die uniforms professioneel over en onze leden worden op hun eigen niveau begeleid. We hebben drie categorieën in onze club: een beginnende-, midden- en snelle categorie. Iedereen krijgt op zijn eigen niveau training en evenveel aandacht’, zegt hij. ‘Daarnaast staan er iedere trainingsavond drie gediplomeerde trainers klaar voor de leden. Dat is bijzonder: ik ken weinig clubs met zoveel trainers per avond.’
De Schaats- en Trimclub organiseert naast de jaarlijkse barbecue en de seizoenafsluiting, vaak een aantal aanvullende activiteiten. Mocht er in januari geen natuurijs liggen, dan gaan ze bijvoorbeeld met zijn allen naar Flevo on Ice in Biddinghuizen. Een mooi uitje, die de saamhorigheid van STC Roden tekent. Met leden in de leeftijd van 18 tot in ergens in de 70, is STC Roden bovendien een zeer gevarieerde club.
Proeftrainen
Belangstellenden die een keer willen meetrainen bij STC Roden, kunnen contact opnemen met een bestuurslid en op dinsdag (vanaf 18:30 uur) of donderdag (19:00 uur) langskomen bij Kardinge. Het is mogelijk om dan een los ‘trimkaartje’ te kopen en u te melden bij de geel-blauwe groep op de 400 meterbaan. Voor meer informatie kan eenieder contact opnemen met Benno Pestman (voorzitter) tel el. 06-10665706 of per mail voorzitter@stcroden.nl  of via
Bettie Clevering (secretaris)
secretariaat@stcroden.nl.
 
 
Wat: Schaatsclub Roden Opgericht: september 1982 Accommodatie: ijsbaan Roden (natuurijs) en Kardinge in Groningen Bestuur: Berno Pestman (voorzitter), Bettie Clevering (secretaris) en Harm-Geert Arends (penningmeester) Contact: secretariaat@stcroden.nl Website: www.stcroden.nl

UIT DE KRANT