Een bijzondere beleving van kleur in Norg

NORG - Op vrijdag 19 december van 16.30 tot 20.00 uur en op zaterdag 20 december van 11.00 tot 16.00 uur is er een bijzondere expositie ‘Wij zijn Kleurrijk’ op locatie Kunsterf Norg aan de Brinkstraat 1. In een inspirerende en warme omgeving worden dit weekend zo’n 100 kunstobjecten gepresenteerd die getuigen van expressie, creativiteit en de kracht van ontmoeting. Een kleurrijke ontmoeting, zoals die vorm is gegeven door cliënten van Praktijk en Atelier Ilona Molenaar voor mensen met een niet aangeboren hersenletsel. De expositie is gratis te bezoeken.
Anita van der Westen (foto) woont sinds 13 jaar in Norg. Vanuit Amsterdam heeft zij hier gekozen voor rust en ruimte. ‘Ik heb een aantal jaren geleden twee keer een herseninfarct gehad en een drietal Tia’s. Via revalidatie in Beatrixoord in Haren ben ik op het spoor gezet van Ilona Molenaar. Ik ben altijd in mijn hele leven al creatief geweest. Vooral op het vlak van mode. Zo had ik op de Albert Cuyp een eigen kledingzaak. Op de woensdagmiddag en donderdagmiddag ben ik bij Ilona. De creativiteit is sindsdien alleen maar toegenomen.’ Voor de expositie hebben zo’n 40 cliënten een tweetal werkstukken gemaakt en ook werd er gewerkt in groepjes. Het betekent ook dat in Kunsterf Norg veel kleurrijke objecten staan opgesteld. Ilona Molenaar: ‘Veel van onze cliënten hebben door hun handicap veel verloren. Ik probeer een wereld te creëren waar we kunst maken en elkaar steunen. Zo maken we met elkaar een mooiere wereld.’ De expositie ‘Wij zijn Kleurrijk’ komt niet zomaar uit de lucht vallen. Al eerder was er een expositie onder de naam ‘Wij zijn het Licht’. Er kwam veel publiek op af en ook komend weekend wordt gehoopt dat het wederom druk wordt. Bezoekers kunnen zich laten onderdompelen in kleur, emotie en beleving. Cliënten vinden het ook waardevol om hun werkstukken te laten zien. De waarde van kunst als middel voor expressie, groei en verbinding, komt in deze expositie ook naar voren. Ilona Molenaar heeft een tweetal ateliers tot haar beschikking in Norg en Zuidvelde.
Anita van der Westen heeft een kleurrijke hoed gemaakt en een vrolijke blokkendoos vol kleurige blokjes. ‘Dat is voortgekomen uit het spelen met mijn zesjarige kleinzoon Jace. Creativiteit is belangrijk voor mij en kleur is een prima thema. Je kunt er alle kanten mee op. Ik heb gezien dat er hele mooie werken zijn gemaakt. Het is heel fijn dat we dit zo met z’n allen hebben kunnen bewerkstelligen. Alle kleuren komen voorbij en alle kunstwerken hebben een eigen kleurrijk verhaal.’De makers zijn allemaal mensen met een niet aangeboren hersenletsel waarvan het leven plotseling drastisch is veranderd. Ilona Molenaar kan er goed over vertellen. ‘Na een hersenbloeding of een infarct staat je leven volledig op zijn kop. Het gaat om mensen die in een donkere periode terechtkomen van vaak een langdurig revalidatieproces en waarvan alles wat vanzelfsprekend was geheel wegvalt. Er verandert veel in je verdere leven. Het opnieuw op zoek gaan naar zinvolle activiteiten is dan ontzettend belangrijk. Het creëren van kunst en het toevoegen van kleur geeft nieuwe energie. Het delen van plezier en ontspanning geeft dan ook weer nieuwe positieve energie. Dat hoop ik in ieder geval met mijn dagbesteding in onze ateliers over te brengen.’ Kijk ook op www.ilonamolenaar.nl.


