Bekerwedstrijden leveren weer interessante uitslagen op
Westerkwartier zit in de lift

REGIO - Opnieuw bekerwedstrijden voor een groot aantal amateurvoetballers. Waar het voor de ene club nog zoeken is naar de vorm, wisten anderen het er beter vanaf te brengen. De wedstrijd ONR-Aduard werd afgelast. Op de foto Westerkwartier tegen Twijzel, wat eindigde in 1-3.
GOMOS verweerde zich prima tegen 1e klasser Velocitas. De beginfase was lastig door het vele dieptespel van de Groningers. 'We werden in die fase best wel overlopen', gaf trainer van Bolhuis toe. Na de 1-0 luwde de dadendrang van Velocitas en kon GOMOS zich in de wedstrijd knokken en werd het meer een wedstrijd. Tim Assman scoorde de gelijkmaker en kon GOMOS gelijke tred met Velocitas houden. De tweede helft onderscheidde keeper Tijmen Stam zich door enkele prima reddingen. Hij kon niet voorkomen dat de wedstrijd met 2-1 ging verloren.
PKC’83 was een maatje te groot voor Marum constateerde trainer Minno van der Werf. 'Dit was even andere koek', en Van der Werf zag dat zijn ploeg nog niet het 1e klasse niveau aan kan. De tweede helft werd er veel gewisseld en dat kwam het spel niet ten goede. Van der Werf vond wel dat Marum er prima op stond en hij uit kijkt uit naar het treffen tegen zijn beide zoons die bij de volgende tegenstander in de beker, Surhûsterfean, spelen.
Trainer van der Kamp zag een verdiende overwinning van VEV’67 tegen GAVC. Met name had de trainer gekeken naar de belastbaarheid van zijn spelers. Verder ging de zoektocht door naar de juiste manier van spelen. 'Daarin werden deze wedstrijd weer goede stappen gezet.' Met name discipline en intensiteit was en is wat de trainer van zijn team vraagt. De 4-0 winst was een magere afspiegeling van de vele kansen. Tom Guikema, Verduis Rahimi, Amin Oulida en Jeffrey Visser scoorden voor VEV.
Westerkwartier (FOTO) kreeg in de tweede bekerwedstrijd met Twijzel wederom een 3e klasser tegenover zich. Trainer Wardenier moest puzzelen want er misten nogal wat spelers in vergelijking met vorig seizoen. 'Wat er niet is, kun je ook niet gebruiken en vaak staan andere spelers dan op', was de realistische opvatting van de trainer. 'Er stond een team die voor elkaar door het vuur ging en de organisatie zoals vooraf werd besproken, werd beter dan de vorige wedstrijd uitgevoerd. Dat was de winst van deze wedstrijd. Door een paar noodgedwongen wisselingen was de organisatie even zoek.' Twijzel kwam in de 60e minuut op voorsprong. Een voorzet werd licht door een verdediger geraakt waardoor centrale verdediger Ralph Twijnstra de bal niet weg kon koppen en de spits vrij voor keeper Wiersema binnen kon schieten. In de 64e minuut werd Jurgen van der Veen prima door Geralt Vogelzang bediend en Van der Veen schoot uit een moeilijke hoek bij de 1e paal binnen. Een fout in de opbouw gaf Twijzel de kans de stand op 1-2 te zetten. Westerkwartier gaf niet op, maar in blessuretijd werd keeper Wiersema nogmaals verschalkt. De 1-3 was terecht, maar Westerkwartier zit in de lift.
TLC deed het prima tegen Kootstertille. De 1-1 eindstand was voor trainer van der Wiel een uitstekend resultaat. 'Een goede organisatie en vechten als leeuwen brachten ons een gelijkspel. We hadden het lastig, want Kootstertille had veel kansen die ze niet konden benutten.' Frank Bolwijn zorgde voor de gelijkmaker.
Veenhuizen kon de eerste helft redelijk meekomen met Zuidlaren. 'De 0-1 door Jesse Hilverda konden we tot de rust vasthouden', zag trainer Van Veenen. 'De tweede helft konden we niet meer onder de druk van Zuidlaren uit voetballen en was er veel balverlies. Zuidlaren was een stap verder in de opbouw.' Bij Veenhuizen was er het debuut van de 16 jarige Karsten van de Gaag. Volgende week een tegenstander van eigen niveau, verwacht Van Veenen.
De Wilper Boys verloor met 11-1 van Noord Bergum. Dat was geen schande tegen een ploeg waar vele oud profs spelen. Trainer van Dijken moest het met een gehavend team doen. 'De tegenstander was duidelijk een maat te groot. Het niveauverschil was navenant.' Max Duursma scoorde voor De Wilper Boys.
Roden speelde tegen een prima ploeg, vond trainer Raveneau. 'FVC had een uitgebalanceerd team, waar wij nog aan werken', aldus de trainer. 'De eerste helft deden we het goed en hadden eigenlijk met rust voor moeten staan. Nu stonden we achter met 1-2 en dat had niet gehoeven. De tweede helft hadden we te veel balverlies.' Robin van der Tuin en Hugo Steenbergen scoorden voor Roden. De 2-5 eindstand was uiteindelijk iets te hoog uitgevallen, vond Raveneau.
Haulerwijk kwam tegen Udiros via Patrick Hilhorst op voorsprong maar keek al snel tegen een 1-2 achterstand aan. Jarno Hilhorst bepaalde met zijn doelpunt de 2-2 bij rust. De tweede helft regende het vele kansen voor Haulerwijk, maar pas in de slotfase kon Thom Dermois de 3-2 winst binnenschieten. 'Een lastige wedstrijd als de kansen niet worden benut.'
Nieuw Roden dendert maar door. Tegen 5e klasser Ezinge speelde de jonge ploeg van trainer Jur Smit een te laag tempo. De tweede helft werd er sneller gespeeld en kon het verschil worden gemaakt. Mart Hoek (2x), Lucas Jansen en Ruben Wiegers zorgden voor de 4-1 winst.
Peize had in de beginfase veel moeite met het tempo van 1e klasser Winsum. Binnen 10 minuten stond Peize al tegen een 2-0 achterstand aan te kijken. Daan van der Veen bracht Peize terug in de race. Peize verweerde zich kranig. Het kwam steeds beter in het spel en kon prima tegenstand bieden. Simon Wekema schoot nog op de lat, maar daar bleef het bij en Winsum won met 2-1.
Zevenhuizen verloor met 4-1. Dat was niet de afspiegeling in het veld. In de eerste helft stond de organisatie prima, maar onoplettendheid bij een corner en een persoonlijke fout gaven Actief de kans op een 2-0 voorsprong bij rust te komen. Na rust liet Zevenhuizen prima veldspel zien maar opnieuw twee persoonlijke fouten gaven de doorslag. Actief profiteerde opnieuw en in de slotfase kon Robin Pruim de 4-1 eindstand ietwat draaglijker maken. 'De puzzelstukjes vallen langzaam in elkaar', aldus trainer Theo Donker.





