Schaakclub Leek Beker1700 door naar de derde ronde

Afbeelding
Foto:
Sport

LEEK - Afgelopen vrijdag is het bekerteam van Leek met rating tot 1700 doorgedrongen naar de derde ronde van de NOSBO-beker door van der Linde uit Winschoten met 3,5-0,5 te verslaan. Sebastiaan de Jong bracht Leek op voorsprong. In de Engelse opening kreeg hij aanval op de koningsvleugel, de tegenstander kwam niet tot zijn spel en verloor, zijn stelling stortte in. Gerwin Fokkema kwam aan bord één remise overeen in een eindspel met Dame tegen twee torens. Het jongste talent bij de senioren, Jonathan Hannessen, behaalde het beslissende punt binnen. In een stelling waarin hij al materiaal voor stond wist hij verrassend de toren van zijn opponent te vangen. Aan het eind van de avond wist Jan-Arie Stokhorst ook nog te winnen. In een gelijke stelling sloeg hij een remiseaanbod af omdat zijn tegenstander in tijdnood was. Hierin maakte deze een fout waardoor Stokhorst won.

Voor de interne competitie werden twee partijen gespeeld. Kees Praagman won van Frans Huisman en Tobias van Essen en Pieter Doller speelden remise.

Komende zaterdag 1 maart organiseert SC Leek het basisscholenkampioenschap van het Westerkwartier. Het toernooi begint om 13.00 uur en wordt gehouden in De Stapsteen, Oldernoert 23-1 te Leek.