Wordt de Euroborg het theater van punten en vermaak?

Afbeelding
actueel

 
STREEK - Het verleden heeft het vaak bewezen, hoe slechter de voorbereiding, hoe beter het gaat in de competitie. Niet zelden gingen veel oefenpotjes verloren en vroeg menigeen zich af wat aankopen überhaupt op het veld te zoeken hadden. Gelukkig bieden in het verleden behaalde resultaten geen garanties voor de toekomst. FC Groningen draaide een heel behoorlijke voorbereiding. De vraag die iedereen met een groen/wit hart bezighoudt, is hoe de ploeg zich zal presenteren zonder de absolute krachtpatsers van vorig seizoen. Ekdal was een rots in de branding achterin, Valente en zeker Kwakman maakten het verschil. Bacuna voor ervaring en had ook de nodige inbreng in het spel.

Er zijn vervangers. Veel jonge jongens. Volgens Lukkien wordt er geen vervanger voor Valente aangetrokken. Die is natuurlijk wél aangetrokken, want Taha kan meer dan uitstekend uit de voeten op de nummer tien positie. Waarschijnlijk is het zelfs zijn beste plekje. De man mist absolute explosiviteit voor een buitenspeler en zoekt regelmatig zijn tegenstander op om die uit te spelen, naar binnen te komen om dan op zoek te gaan naar de beslissende pass. Op de nummer tien positie hoeft hij niet naar binnen te komen, maar staat hij er al. Dat kan de dribbelaar als geen ander en is dan al veel dichter bij het doel om beslissend te zijn. Dan is er nog Seuntjens. Die kan ook uitstekend op ‘10’. Is een heel andere voetballer, maar met zijn geslepenheid, ervaring en gevoel voor het spel zou hij nog wel eens meer rendement kunnen opleveren dan Valente. Waarschijnlijk blijft die positie vacant want de Veendammer oefenmeester doet het liever zonder echte ‘tien’ en spelen met ouderwetse buitenspelers is volgens de trainer iets uit de prehistorie. Spanje werd er Europees kampioen mee en met prehistorie zal Dick vast geen 2024 bedoelen.

Met twee diepe spitsen en twee controleurs zou Lukkien de competitie in willen gaan. Emeran mag vertrekken. Een rasvoetballer die wél risico in zijn spel legt en soms een beetje kan dromen. Het zou zonde zijn wanneer deze buitenspeler met bijzondere kwaliteiten vertrekt, want al te ruim in dat type speler zit de FC niet. Zijn vertrek zou wel passen in het beleid van Lukkien die niet zo gecharmeerd is van ouderwetse pingelaars die ook wel eens de bal verliezen. Hij heeft nog een nadeel, hij is buitenspeler. Echter is Emeran wel een man waar je voor naar het stadion komt. Wanneer hij aan de bal is, gebeurt er wat.

De technische staf beschikt over een breed assortiment met uitstekende spelers. Geef spits Willumsson af en toe een bal en hij heeft bewezen te scoren, al heeft hij nog steeds niet het onverdeelde vertrouwen van de technische leiding. Zawada is een sterke aanvaller en zou best eens een aanwinst kunnen zijn, al lijkt Lukkien van Bergen niet te laten vallen. Met Resink en de Jonge zijn er Eredivisiewaardige verdedigende middenvelders. Seuntjens en Schreuders hebben bewezen ook Eredivisiewaardig te zijn en met Vaessen heeft Groningen één van de beste doelmannen van de Eredivisie in huis, al moet de man zijn emoties wel leren beheersen. Met Taha en Emeran is de creatieve spoeling echter dun en van de laatste wil men dus af. Turay is ook een creatieveling, maar hij is lang geblesseerd geweest. Wat hij uiteindelijk kan brengen, is nog de vraag. Er staan nog een aantal jongelingen zoals van der Werff en Holder te trappelen, maar van hun mogen we geen wonderen verwachten. Mercera is een echte back en daar zou FC Groningen wel eens veel plezier aan kunnen beleven.

Kwaliteit is er voldoende, maar belangrijke elementen zoals ervaring en creativiteit zijn karig aanwezig. Lukkien en zijn staf hopen nog op versterking. Eén ding is duidelijk. Hoe het ook loopt, de 20.000 zullen er, ondanks belachelijk hoge prijzen voor een entreekaartje, iedere wedstrijd weer zijn. Je zou het door alle duizelingwekkende geldbedragen en de doorgeslagen data bijna vergeten, maar uiteindelijk is het voetbalstadion gewoon een theater waar mensen komen voor vermaak.