'Ik hou van creatieve mensen om mij heen'

Tineke Koopman

Afbeelding
Foto: Cobie Witteman

NORG - Op 1 april werd de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd. Er waren 23 zetels te verdelen, waarvan maar liefst elf zetels werden ingenomen door een vrouw. Eén van die vrouwen is Tineke Koopman uit Norg. Ze kwam binnen op plek 20 voor Gemeentebelangen Noordenveld en kreeg veel voorkeursstemmen. 'Ik heb echt wel even gedacht: help!' zegt ze met een glimlach. 'Maar zo'n kans krijg je natuurlijk maar één keer.' En dat spreekt ze heel vastberaden uit.

Ze voelt zich een echte Norger, geeft ze aan. Al komt er ook wel heel snel een bekentenis achteraan dat ze van oorsprong uit Blijham komt. 'Daar heb ik niet veel herinneringen meer aan. Ik ben mijn ouders heel dankbaar dat ze, toen ik vier was, naar Norg zijn verhuisd', en daarbij zet ze een brede glimlach op. Een glimlach die overigens tijdens het hele gesprek blijft en haar ook typeert, want ze is goedlachs, enthousiast en heel gemotiveerd wanneer ze spreekt over de diverse uitdagingen die ze graag aangaat. 'Ja, ik ben eigenlijk altijd wel bezig en vind het leuk om iets te kunnen betekenen voor het dorp en nu dus ook voor de hele gemeente Noordenveld.' 

Ze vond het lastig om na de middelbare school een passende opleiding te kiezen. 'Ik vond en vind nog steeds heel veel dingen leuk en interessant! Uiteindelijk heb ik gekozen voor een opleiding Communicatie. Dat is heel breed en je kunt er gewoonweg alle kanten mee op.' Ze komt voor haar stage terecht bij De Oosterpoort & Stadsschouwburg (nu SPOT Groningen), waar ze nu nog steeds, na 18 jaar, met veel plezier werkt. 'Ik heb daar meerdere functies gehad inmiddels. Ik ben begonnen als stagiair op de afdeling marketing en daarna doorgegaan naar horeca. Ik ben jaren floormanager geweest en inmiddels doe ik alweer een tijd de voorbereidingen voor de evenementen als medewerker pre-productie. Het leuke is dat je altijd met artistieke en creatieve mensen aan het werk bent!' Die creativiteit zet ze naast haar werk ook graag in als vormgever, ze is actief bij de dorpsquiz in het dorp en zet zich in voor de Feestvierdaagse van Norg. 'Ja, het vormgeven vind ik gewoon leuk om te doen. Zo ontwerp ik de menukaart van onder andere de Pompstee én heb ik ook de vormgeving gedaan tijdens de campagne voor Gemeentebelangen Noordenveld.' 

De betrokkenheid bij Gemeentebelangen Noordenveld was er dus al wel voor haar. 'Maar een ambitie om de politiek in te gaan heb ik nooit echt gehad, hoor', zegt ze. 'Ik vond het zeker altijd wel interessant, maar dat ik daar zelf actief in zou worden, had ik nooit gedacht. Zowel mijn vader (ook voor Gemeentebelangen Noordenveld) als mijn opa heeft in de gemeenteraad gezeten, dus wellicht kruipt bloed toch ongemerkt waar het niet gaan kan. Eerst was er inderdaad even die schrik, toen ik hoorde hoeveel voorkeursstemmen ik had. Maar inmiddels ben ik eraan gewend en voel ik mij vooral heel erg vereerd dat ik iets kan betekenen voor de inwoners van de gemeente Noordenveld. Het is een uitdaging en ik denk ook dat het een mooie aanvulling is voor mijn eigen ontwikkeling. Ik ben vooral erg blij met de onderwerpen die ik in mijn portefeuille heb: cultuur, kunst & recreatie, jeugd & onderwijs en dorpskern Norg. Het zijn interessante onderwerpen waar ik van nature al affiniteit mee heb en waar ik voor mijn werk ook veel mee te maken heb.' En bij het uitspreken daarvan hoor je dat ze echt achter haar weloverwogen keuze staat om deze uitdaging aan te gaan.

Inmiddels heeft ze al een aantal raadsvergaderingen bijgewoond. 'Ik ben nu vooral nog aan het ontdekken', geeft ze aan. 'Veel onderwerpen die voorbijkomen zijn natuurlijk nieuw voor mij, maar dat is ook wel interessant. Je kennis wordt daarmee een stuk breder. Uit mijn portefeuille is nog niets voorbijgekomen, dus ik heb nog niet echt iets kunnen inbrengen, maar dat komt nog wel.' De aankomende tijd zal ze zich vooral gaan verdiepen in de projecten die bij haar portefeuille horen. 'Ja, ik heb nog wel wat leeswerk te verrichten, maar dat hoort er nu eenmaal bij. En ik heb een heel leuke groep mensen om mij heen die mij ondersteunen wanneer ik vragen heb. Dat geeft vertrouwen. En ik ben ook altijd creatief met oplossingen, dus het komt sowieso altijd goed.' Het is duidelijk dat ze er klaar voor is om dit avontuur aan te gaan en nog duidelijker dat ze er zin in heeft, want dat enthousiasme klinkt zeker door in haar stem.