Centraal Team Peize viert jubileum met live muziek

PEIZE – Radiozender Centraal Team Peize vierde afgelopen weekend het 25-jarig jubileum met live muziek. In de feesttent aan de Brinkweg in het Drentse dorp traden zaterdag en zondag artiesten op. Zo zong zangeres Daniëlle Wijkstra in haar eigen woonplaats zaterdagavond Nederlandstalige liedjes. Ook kwamen De Paloma’s naar Drenthe om bekende piratenhits te spelen, zoals het nummer “Op de Tandem” van De Four Tak.
Feestweekend
Het werd een geslaagd feestweekend in Peize. Op zondag waren er optredens van Alpenfever en accordeonist Sander Oet Pekel. Beide dagen waren een succes en trokken publiek naar de feesttent. Het Centraal Team had deze editie weer bekende namen gestrikt voor het jubileum.
De Achterhoekse topband De Paloma’s speelde op zaterdagavond twee sets vol met kneiters van piratenhits. Van “De IJsbeer uit Hoogkerk” tot Normaal, Arne Jansen en “Kleine Signorina”.
Het genre piratenmuziek is geliefd en De Paloma’s traden na hun optreden in Peize op zondag alweer op tijdens het dorpsfeest in Welh. Ruim 186 kilometer verderop. Liefhebbers van het genre en jongeren willen de muziek live horen.
De vrolijke meezingers zorgen ook afgelopen zaterdag voor een gezellige sfeer in de tent.
De Paloma’s spelen die ouderwetse piratenmuziek strak en sinds 2014
In de pauze van De Paloma’s mocht Daniëlle Wijkstra haar nummers en andere Nederlandstalig repertoire zingen. Voor de zangeres was het een thuiswedstrijd. Ze woont in Peize en maakt van jongs af aan muziek. Nederlandstalig is haar op het lijf geschreven.
Centraal Team Peize
“Het Centraal Team Peize begon ooit als geheime zender”, zo verteld Damien Mensinga van de organisatie. “We hebben altijd een uitzending tussen Kerst en Oud en Nieuw en draaien een marathon met nonstop muziek. Ook in de nacht”, zegt Mensinga. De Nederlandstalige muziek leeft in Peize en regio.
“Gezellig feestje”
Het feest vond afgelopen weekend voor de derde keer plaats. Volgens de organisatie wordt het niet groter. “We zijn tevreden over deze opzet en willen gewoon met elkaar een gezellig feestje”, aldus Mensinga.
“Het feestweekend is voor iedereen toegankelijk en trekt mensen uit de buurt. De meesten komen hier op de fiets”, zegt Mensinga van Centraal Team Peize. Na afloop van het optreden van Daniëlle Wijkstra loopt een jongen richting de bushalte net buiten het dorp. “Nu nog even stappen in Groningen. Het was een gezellig feestje in Peize”, zegt hij. Volgens de jonge feestvierder organiseren ze in het Drentse dorp best leuke dingen met muziek.
“Jannes is hier weleens geweest en ook Django Wagner”, zegt hij en vertrekt vervolgens met de bus richting Groningen. “Kijken of daar nog iets valt te beleven”.
