Extra (nacht)bussen Koningsdag 2026

REGIO - In heel Groningen en Drenthe rijden vanaf zondagavond 26 april t/m 27 april middernacht extra bussen.͏ Op maandag 27 april vindt Koningsdag plaats, voorafgegaan door Koningsnacht. Elk jaar reizen steeds meer bezoekers van alle evenementen met de bus. Daarom zet het OV-bureau Groningen Drenthe dit jaar meer extra bussen in voor alle feestvierders, zowel overdag, als ’s nachts.
In de nacht van zondag 26 op maandag 27 april rijden er 19 nachtbuslijnen in Groningen en Drenthe. De vijf reguliere nachtbuslijnen die van en naar Groningen rijden, rijden deze nacht extra vaak. Daarnaast vertrekken vanaf Groningen Hoofdstation nachtbussen richting o.a. Emmen, Eelde, Surhuisterveen, Middelstum, Siddeburen, Winsum, Zuidhorn, Hoogezand en Veendam. Ook rijden ’s avonds al op veel buslijnen extra bussen en rijden veel buslijnen langer door tot ruim na middernacht.
Op maandag 27 april rijden voor alle feestvierders op veel lijnen extra bussen en rijden ze ook extra lang door tot na middernacht. Voor wie dan nog even door wil feesten: in de nacht van maandag 27 op dinsdag 28 april rijden de reguliere nachtbuslijnen rondom Groningen ook. Let op: Nachtbussen Meppel rijden deze nacht niet.
Busschoonmakers, coördinatoren en extra veiligheidsmedewerkers
Om alle bussen extra netjes te houden, worden er busschoonmakers in gezet op Hoofdstation Groningen van zondagavond 20 uur tot maandagmorgen 3 uur en op maandag van 15 tot 23 uur. Verder aan alle feestvierders: denk aan je medereiziger en houd het een beetje netjes in de bus.
Reizen met alle bussen kan gewoon met de bankpas
Reizen met alle reguliere en extra bussen overdag en ’s nachts is heel eenvoudig: check gewoon in met je betaalpas bij het in- en uitstappen. Voor een overzicht van alle nachtbussen, kijk op www.busgd.nl/koning

