Koplopers Schaakclub Leek winnen beide hun partij

LEEK - Koploper Jonathan Hannessen en nummer twee Pieter Doller van schaakclub Leek hebben afgelopen vrijdag hun partij gewonnen. Komende vrijdag organiseert de club een open snelschaakavond in de Balkhoeve, waar belangstellenden welkom zijn.
Jonathan houdt stand tegen aanval
Koploper Jonathan Hannessen, officieus junior wereldkampioen onderwater schaken, leek na materiaalwinst eenvoudig te winnen van Marijn Swemmer. De enige kans voor Swemmer was een aanval op de zwarte koning. Hannessen hield stand.
Uit de analyse na de partij bleek dat Swemmer had kunnen winnen. Een voor de hand liggend schaak met de dame en pionwinst op e6 was niet de juiste voortzetting.
Pieter bouwt winst op met loperpaar
Pieter Doller speelde met wit tegen Paul Kirchhoff. Kirchhoff koos met zwart de Lc5-variant bij de Spaanse opening. Met het loperpaar bouwde Doller een mooie stelling op met druk op de vijandige koning. Dat leverde uiteindelijk de winst op.
Remise voor nieuw lid
Nieuw lid Luuk Loef speelde met wit een degelijke remise tegen Frans Huisman. Renko Levinga kreeg een bye, omdat het aantal spelers oneven was.
Open snelschaakavond
Komende vrijdag houdt schaakclub Leek een open snelschaakavond. Iedereen is van harte welkom.
Aanmelden: via voorzitter@schaakclubleek.nl, ter attentie van Pieter Doller
Zonder aanmelding: ook dan kan iemand meedoen. Aanwezig zijn om 19.45 uur
Waar: de Balkhoeve, Waezenburglaan 57 in Leek (ingang via de parkeerplaats aan de Auwemalaan)
Foto 1: analyse van de partij Jonathan - Marijn, gemaakt door Pieter Doller, voorzitter schaakclub Leek.
Foto 2: de partij Pieter - Paul, gemaakt door Frans Huisman, lid van schaakclub Leek.




